برگزاری 48 دوره کلاس آموزشی مهارتی کشاورزی در شهرستان بجنورد - برگزاری 48 دوره کلاس آموزشی مهارتی کشاورزی در شهرستان بجنورد | مدیریت جهاد کشاورزي شهرستان بجنورد

ویژه برنامه های مراسم یوم ا... 12 بهمن

...

لیست شرکت های کارگزاری بیمه گری دام استان خراسان شمالی

باسمه تعالی به اطلاع کلیه دامداران محترم استان خراسان شمالی میرساند: برای بیمه و هویت دار نمودن دام های خود، به نمایندگی کارگزاریهای بیمه دام در شهرستان ها مراجعه نمایئد. ضمنا لیست شرکت...

آگهی مناقصه شرکت شهرکهای کشاورزی

آگهی مناقصه شرکت شهرکهای کشاورزی   ...

اطلاعیه دوم پلاک گذاری ماشین آلات خود کششی کشاورزی

                           باسمه تعالی (اطلاعیه مهم) قابل توجه کلیه مالکین ماشین آلات خود کششی کشاورزی (تراکتور، کمباین، دروگر) با عمر زیر 13 سال(1380 و بعد از آن) به اطلاع میرساند؛ کار پلاک گذاری ماشین...

مبارزه با علفهای هرز گندم

فایل اطلاعیه مبارزه با علفهای هرز گندم بهمراه راهنمای شناسایی علفهای هرز مهم منطقه را که در ذیل قرار داده شده ، می توانید بطور رایگان دانلود نمایید. ...

اطلاعیه

 

برگزاری 48 دوره کلاس آموزشی مهارتی کشاورزی در شهرستان بجنورد

رییس اداره هماهنگی ترویج کشاورزی شهرستان بجنورد از برگزاری 48 دوره آموزشی- مهارتی  از ابتدای سال جاری خبر داد  .
مهندس احمد اصغری گفت:  این دوره های آموزشی در راستای توسعه دانش بهره برداران بخش کشاورزی و آشنایی کشاورزان با علم روز و رسیدن به اهداف توسعه پایدار و اقتصادی تر نمودن تولید با کاهش هزینه ها برگزار گردید.

وی افزود: در این دوره های آموزشی 8403 نفر روز از  بهره برداران کشاورزی با موضوعات مختلف آموزشی شامل زراعت ، باغبانی ، حفظ نباتات ، دام و طیور ، مکانیزاسیون آشنا و توصیه های لازم را فرا گرفته اند .
مهندس اصغری همچنین برگزاری نمایشگاههای توانمندی زنان روستایی از سوی اعضای صندوق اعتبارات خرد زنان روستایی و برگزاری همایش تسهیلگران زن روستایی را از  دیگر اقدامات انجام شده در حوزه زنان روستایی برشمرد.

وی همچنین  چاپ 1800  بروشور و نشریه ترویجی و 460 عدد بنر و پرده نوشته  و ارسال 23 عنوان پیامک ترویجی به 28500 بهره بردار را نیز از فعالیتهای اداره ترویج هماهنگی کشاورزی ذکر کرد.
وی  افزود: همچنین طرح پهنه بندی در عرصه های تولیدی حوزه های تحت پوشش مراکز جهاد کشاورزی،  تعمیر، تجهیز و نوسازی 4  مرکز جهاد کشاورزی شهرستان با هدف روان سازی و سرعت بخشی در خدمات رسانی و انتقال یافته های تحقیقاتی به بهره برداران بخش کشاورزی از دیگر اقدامات انجام شده است.
رییس اداره هماهنگی ترویج کشاورزی شهرستان بجنورد خاطر نشان کرد: 4 سایت جامع الگویی تولیدی برای آموزش عملی با روش مدرسه در مزرعه برای بهره برداران بخش کشاورزی نیز در نیمه نخست سال جاری ایجاد شده است.
وی اضافه کرد: سایت جامع الگویی شامل مجموعه ای از فعالیت های آموزشی ترویجی اجرایی است که به منظور آموزش عملیاتی و تاثیرگذار بر بهره برداران در یک منطقه با مشارکت بیش از 25 بهره بردار برنامه ریزی و اجرایی می شود.