120 نفردر مشاغل خانگی بخش کشاورزی شهرستان بجنورد مشغول به کار شدند - 120 نفردر مشاغل خانگی بخش کشاورزی شهرستان بجنورد مشغول به کار شدند | مدیریت جهاد کشاورزي شهرستان بجنورد

ویژه برنامه های مراسم یوم ا... 12 بهمن

...

لیست شرکت های کارگزاری بیمه گری دام استان خراسان شمالی

باسمه تعالی به اطلاع کلیه دامداران محترم استان خراسان شمالی میرساند: برای بیمه و هویت دار نمودن دام های خود، به نمایندگی کارگزاریهای بیمه دام در شهرستان ها مراجعه نمایئد. ضمنا لیست شرکت...

آگهی مناقصه شرکت شهرکهای کشاورزی

آگهی مناقصه شرکت شهرکهای کشاورزی   ...

اطلاعیه دوم پلاک گذاری ماشین آلات خود کششی کشاورزی

                           باسمه تعالی (اطلاعیه مهم) قابل توجه کلیه مالکین ماشین آلات خود کششی کشاورزی (تراکتور، کمباین، دروگر) با عمر زیر 13 سال(1380 و بعد از آن) به اطلاع میرساند؛ کار پلاک گذاری ماشین...

مبارزه با علفهای هرز گندم

فایل اطلاعیه مبارزه با علفهای هرز گندم بهمراه راهنمای شناسایی علفهای هرز مهم منطقه را که در ذیل قرار داده شده ، می توانید بطور رایگان دانلود نمایید. ...

اطلاعیه

 

120 نفردر مشاغل خانگی بخش کشاورزی شهرستان بجنورد مشغول به کار شدند
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بجنورد گفت: در نیمه نخست سال جاری120  نفردر مشاغل خانگی بخش کشاورزی این شهرستان مشغول به کار شدند.
مهندس اسماعیل محمودآبادی گفت: در طی این مدت 10 مورد مجوز مشاغل خانگی در این شهرستان صادر شده که در پی آن 120 نفر مشغول فعالیت شده اند.
وی افزود: در بخش مشاغل خانگی 4 مورد مجوز در زمینه کشت زعفران و 6 مورد پرورش قارچ بوده که زمینه اشتغال 120 نفر را فراهم نموده است.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بجنورد میزان اعتبار جذب شده برای ایجاد مشاغل خانگی را 1150 میلیون ریال ذکر کرد.
مهندس محمودآبادی گفت: سال گذشته نیز 60 مجوز مشاغل خانگی در بخش کشاورزی در این شهرستان صادر شد که 400 نفر مشغول به کار شدند.
وی تصریح کرد: کسب و کار خانگی به مشاغلی گفته می شود که با عضویت اعضای خانواده در فضای مسکونی و در قالب یک طرح کسب و کار مجاز،  بدون مزاحمت و ایجاد اخلال در آرامش واحدهای مسکونی همجوار شکل می گیرد.
مهندس محمودآبادی استفاده از فضاهای محدود که دارای شرایط خاصی نبوده،استفاده از مواد اولیه در دسترس،ابزار و تکنولوژی ساده،نیاز به سرمایه گذاری محدود،امکان انجام کار به صورت پاره وقت،توسعه فرهنگ کار خانواده،ایجاد توازن در مسئولیت خانوادگی زنان، مهارت مبتنی بر آموزش سینه به سینه،تبلیغ و انتشار فرهنگ بومی را از مهم ترین مزایای طرح مشاغل خانگی برشمرد.
وی در پایان گفت: حمایت همه جانبه از اینگونه مشاغل می تواند در راستای تولید و اشتغال،کمک به معیشت خانوار ها، ایجاد فرصت های شغلی و کنترل مهاجرت از روستا به شهر موثر باشد.