چهارمین جلسه ستاد هماهنگی کشت محصولات پاییزه در مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان بجنورد برگزار شد - چهارمین جلسه ستاد هماهنگی کشت محصولات پاییزه در مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان بجنورد برگزار شد | مدیریت جهاد کشاورزي شهرستان بجنورد

ویژه برنامه های مراسم یوم ا... 12 بهمن

...

لیست شرکت های کارگزاری بیمه گری دام استان خراسان شمالی

باسمه تعالی به اطلاع کلیه دامداران محترم استان خراسان شمالی میرساند: برای بیمه و هویت دار نمودن دام های خود، به نمایندگی کارگزاریهای بیمه دام در شهرستان ها مراجعه نمایئد. ضمنا لیست شرکت...

آگهی مناقصه شرکت شهرکهای کشاورزی

آگهی مناقصه شرکت شهرکهای کشاورزی   ...

اطلاعیه دوم پلاک گذاری ماشین آلات خود کششی کشاورزی

                           باسمه تعالی (اطلاعیه مهم) قابل توجه کلیه مالکین ماشین آلات خود کششی کشاورزی (تراکتور، کمباین، دروگر) با عمر زیر 13 سال(1380 و بعد از آن) به اطلاع میرساند؛ کار پلاک گذاری ماشین...

مبارزه با علفهای هرز گندم

فایل اطلاعیه مبارزه با علفهای هرز گندم بهمراه راهنمای شناسایی علفهای هرز مهم منطقه را که در ذیل قرار داده شده ، می توانید بطور رایگان دانلود نمایید. ...

اطلاعیه

 

چهارمین جلسه ستاد هماهنگی کشت محصولات پاییزه در مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان بجنورد برگزار شد
به گزارش روابط عمومی چهارمین جلسه ستاد هماهنگی کشت محصولات پاییزه با حضور مدیر جهاد کشاورزی ، معاون فنی، رییس اداره بهبود تولیدات گیاهی، رییس اداره هماهنگی ترویج کشاورزی، مسئول باغبانی ، مسئول مرکز جهاد کشاورزی حومه و کارشناسان ذیربط برگزار گردید .
این جلسه با هدف پیگیری کشتهای پاییزه بویژه کلزا و غلات، توسعه باغات در اراضی شیبدار، ایجاد مزرعه های الگویی – آموزشی، توسعه کشتهای گلخانه ای و... برگزار شد.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بجنورد در این جلسه ضمن تقدیر و تشکر از زحمات و تلاشهای کلیه همکاران گفت: با پیگیریها و تلاشهای مجدانه شما همکاران عزیز، امید است فصل زراعی خوبی را  با نظارت و توصیه های فنی لازم در راستای افزایش عملکرد و بهبود کیفیت تولید داشته باشیم.
مهندس اسماعیل محمودآبادی همچنین براجرای مطلوب طرح انتقال یافته های دیم در زمینه غلات و حبوبات تاکید کرد.
 وی تلاش و زمینه سازی لازم جهت احداث باغات در اراضی شیبدار( که از سیاستهای اصلی وزارت جهاد کشاورزی                  و سازمان جهاد کشاورزی استان است) به صورت فنی و با اجرای سامانه های آبگیر به منظور استفاده بهینه از آب حاصل از بارشهای فصلی را نیز عنوان نمود و تاکید کرد در کلیه امور نیز از توانایی ها و پتانسیل های موجود در مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی جهت انتقال یافته های تحقیقاتی و حضور محققین در عرصه نیز استفاده مطلوب گردد.
مهندس محمودآبادی همچنین در خصوص ضرورت کشتهای گلخانه ای گفت: با توجه به اینکه کمبود شدید آب از عوامل محدود کننده می باشد لذا کشتهای گلخانه ای از اولویت خاصی برخوردار می باشد بنابراین همکاران تولیدات گیاهی باید برنامه ریزی لازم و منسجم را جهت توسعه کشت گلخانه ای داشته باشند که در این راستا بیست هکتار از اراضی پیر آباد برای همین منظور در نظر گرفته شده است.
در پایان جلسه هر یک از مسئولین و کارشناسان به تشریح اقدامات انجام شده و اهداف و برنامه های خود در سال زراعی جاری پرداختند .